Osiągnięcia sportowe uczennicy klasy 2a

Mia Beza, uczennica naszej szkoły (klasa2a), trenuje wyczynową jazdę na snowboardzie w Akademii Sportów Freestylowych w Chorzowie. To dopiero jej drugi sezon startów w najważniejszych zawodach w Polsce ale jakże udany i wyjątkowy.
Nadal jako najmłodsza zawodniczka wystartowała w Pucharze Polski w kategorii Slopestyle i Big Air.
Po trzech edycjach na snowparkach w Zakopanym i Białce Tatrzańskiej, zdobyła wszystkie pierwsze miejsca i w klasyfikacji generalnej wygrała wymarzony Puchar Polski.

10-11.03.2023 Mia wzięła udział w najważniejszych zawodach sezonu w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Po rewelacyjnych skokach z trudnymi ewolucjami akrobatycznymi oraz świetnych trickach na przeszkodach, zdobyła dwa złote medale oraz tytuły Międzynarodowego Mistrza Polski Snowboard Freestyle osobno w kategorii Slopestyle i kategorii Big Air.
W tym sezonie Mia dodatkowo spróbowała swoich sił w konkurencji na czas a dokładnie Banked Slalom. Slalom ten jest bardzo trudny technicznie a trasa specjalnie budowana z wysokimi bandami i często skoczniami. Zarówno w Zakopanym jak i Rzykach udało się uzyskać najlepsze czasy i zdobyć pierwsze miejsca.
Sukcesem w tym sezonie jest również to, że Mia mając zaledwie 8 lat zrobiła tak trudne tricki na snowboardzie jak frontflip czyli salto w przód jak i backroll czyli salto w tył. Jak nam wiadomo jest jedną z najmłodszych dzieci na świecie wykonującą takie skoki.

Gratulujemy i życzymy Mii dalszych sukcesów, tym razem również na międzynarodowych zawodach. A tym czasem Mia już przygotowuje się do sezonu letniego w którym bedzie startowała na zawodach, pływając na wakeboardzie.

Zdjęcia do artykułu