PIERWSZOKLASIŚCI W HUCIE

Pierwsze wiosenne wycieczki już za nami. Aura za oknem pokazuje, że terminy wycieczek klas pierwszych zostały wybrane idealnie. W promieniach wiosennego słoneczka uczniowie podróżowali do Chorzowa, by odwiedzić pierwsze w Polsce muzeum hutnictwa. Jest to niezwykłe miejsce, dzięki któremu mogliśmy poznać choć namiastkę wiedzy o pracy hutników. Wycieczka została podzielona na dwie części - zwiedzanie i warsztaty. Uczniowie mogli zapoznać się zarówno z procesem trwającym w hucie - wyeksponowanym na stanowiskach wytop, laboratorium, energetyka i walcowania, jak również z cyklem pracy hutników prezentowanym za pomocą narzędzi i urządzeń hutniczych, uzupełnianych o prezentacje filmowe. Na koniec odbyły się warsztaty zdobienia toreb hutniczych, które będą stanowiły pamiątkę z muzeum w przyszłości.

Zdjęcia z rozpoczęcie roku szkolnego