Sukcesy Wojciecha Dydo

W ostatnim czasie Wojciech Dydo, uczeń klasy 8a, brał udział w trzecim etapie (ostatnim) w kolejnych konkursach: Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki, gdzie zdobył tytuł laureata, pracując pod kierunkiem p. Anny Profaski, Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Fizyki, gdzie również uzyskał tytuł laureata kierowany przez p. Lucynę Piechoczek – Niezgodę, oraz Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Chemii, otrzymując tytuł finalisty. Nauczycielem chemii prowadzącym Wojciecha jest p. Agata Szuba-Dyrcz.

Wojtek jest wyjątkowym pasjonatem przedmiotów ścisłych, w roku szkolnym 2022/2023 uczestniczył w licznych konkursach chemicznych, w których uzyskał znaczące osiągnięcia. Brał udział w dwóch etapach XXXII Wojewódzkiego Konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Młody Chemik”, organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach zdobył tytuł finalisty.

Przeszedł dwa etapy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy dla Szkół Podstawowych, organizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzeci etap odbył się 18 marca 2023 r. w Krakowie i uzyskał na nim tytuł finalisty.

20 marca br. natomiast brał udział w konkursie powiatowym „Z biologią i chemią za Pan Brat”, organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Mikołowie, gdzie zajął I miejsce.

24 marca br. wraz z Janem Gorzynikiem uczestniczył również w XX Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie „Duety Chemiczne” organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Do tego konkursu przystąpiły 302 dwuosobowe drużyny, spośród których wyłoniono 23 najlepsze duety. Do finału zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli co najmniej 45 punktów (90%). Wśród tych drużyn znalazła się drużyna z Ornontowic.
Wojtek posiada bardzo dużą wiedzę z zakresu chemii, zdobytą poprzez wnikliwe uczenie się.

Serdecznie gratulujemy Wojciechowi wspaniałych osiągnięć i życzymy mu dalszych sukcesów i aby swoją wiedzę wykorzystał w przyszłości do rozwoju nauki.

Zdjęcia do artykułu