Sesja Rady Gminy Ornontowice

18 października odbyła się sesja Rady Gminy Ornontowice, w której uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły. Uczniowie mieli okazję przedstawić swoje osiągnięcia z zakresu edukacji informatycznej oraz zorganizować konkurs dla zebranych radnych.

Uczniowie zaprezentowali, jak pracują z grą dydaktyczną ScottieGo oraz robotami Ozobot. Pokazali, jak te narzędzia edukacyjne pomagają im rozwijać umiejętności programowania, kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Prezentacje były interaktywne, co wzbudziło duże zainteresowanie obecnych na sesji radnych.

Dodatkowo, uczniowie przygotowali dla zebranych radnych konkurs na spostrzegawczość, który odbył się na macie firmy Ikea. W zabawny sposób sprawdzali umiejętność w zauważaniu drobnych szczegółów i rozwiązywaniu zagadek. Konkurs dostarczył wiele emocji.

Uczestnictwo uczniów w sesji Rady Gminy było doskonałą okazją do promocji edukacji informatycznej i pokazania, jak istotne są nowoczesne narzędzia dydaktyczne w procesie nauczania. Radni wyrazili swoje zainteresowanie i poparcie dla działań edukacyjnych prowadzonych w naszej szkole podstawowej.

Sesja Rady Gminy z udziałem uczniów pokazuje, jak znakomitymi ambasadorami nowoczesnej edukacji są nasi uczniowie.

Uczniom towarzyszyła pani dyrektor Monika Orłowska-Przybyła, pani wicedyrektor Bożena Kubica oraz pani Lucyna Piechoczek-Niezgoda.

Zdjęcie do artykułu