Zbiórka darów dla "Fauny" w Rudzie Śląskiej

Zbiórka darów na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami „Fauna” w Rudzie Śląskiej to już tradycja w programie wychowawczo – profilaktycznym naszej szkoły. To szeroko rozumiana edukacja humanitarna i ekologiczna…

Dzięki zaangażowaniu wielu Uczniów, Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice udało się nam zebrać sporo kartonów z karmą, kocami, ręcznikami i innymi akcesoriami niezbędnymi psom i kotom, które zostały porzucone lub skrzywdzone przez człowieka.

Przedstawiciele uczniów, którzy odwiedzili schronisko, mieli okazję poznać specyfikę pracy wolontariuszy w takiej placówce, zwiedzili obiekt i wysłuchali chwytającej za serce prelekcji pani kierownik „Odpowiedzialna przyjaźń”. Był również czas na pytania i refleksje dzieci.

Serdecznie dziękujemy za podarowany czas i chęci Rodzicom, którzy pomogli w przewiezieniu uczniów oraz darów do schroniska, a także wszystkim, którzy włączyli się w tak wspaniałą akcję przynosząc podarunki dla zwierzaków.

Zdjęcie do artykułu