Kopalnia Węgla Kamiennego Budryk

W okresie barbórkowym, uczniowie wszystkich klas czwartych mieli niepowtarzalną okazję zwiedzenia powierzchni Kopalni Węgla Kamiennego Budryk w Ornontowicach. Odwiedzający teren zakładu mogli obejrzeć m.in. lampownię, cechownię, nadszybie, plac kopalni, stację ratownictwa górniczego oraz mieli możliwość spotkania z przedstawicielami dozoru kopalni. Dzieci uczestniczyły w pogadance BHP i obejrzały film edukacyjny dotyczący ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górnika. Dzięki spotkaniu z pracownikami, czwartoklasiści poznali różnorodny zakres i charakter prac wykonywanych przez górników, zadawali pytania oraz wymieniali oddziały, na których pracują ich Rodzice.

Dyrekcja Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Gminie Ornontowice wraz z uczniami klas 4 i ich wychowawcami składa serdeczne podziękowania Dyrekcji Kopalni Budryk oraz wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wycieczki za umożliwienie zwiedzenia obiektu, życzliwość oraz współpracę, dzięki której możemy kultywować wśród naszych uczniów tradycje górnicze oraz szacunek dla pracowników kopalni.

Zdjęcie do artykułu