Przedszkole - "Cała Polska czyta dzieciom"

W tym roku szkolnym grupy Malinki, Jagódki oraz Truskawki z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Gminie Ornontowice biorą udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Celem kampanii jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka, jako najlepszej inwestycji w jego przyszłość. Działania proczytelnicze prowadzone w naszym przedszkolu służą budowaniu nawyków czytelniczych w przedszkolu i domach naszych przedszkolaków. Nadrzędnym celem jest rozwijanie zainteresowania czytelnictwa wśród najmłodszych.

W ramach kampanii społecznej nasze zaproszenie przyjął Wójt Gminy Ornontowice, Pan Marcin Kotyczka. Dzieci z grupy Malinki, Jagódki oraz Truskawki z zainteresowaniem wysłuchały pięknego opowiadania Alana Aleksandra Milne pt.: “Kubuś Puchatek i wszyscy moi przyjaciele”. Nasz gość zainteresował przedszkolaki nie tylko czytanym opowiadaniem, ale także ciekawą rozmową na jego temat.

Podsumowaniem spotkania były wspólne rozważania, jak być dobrym przyjacielem dla innych. Dzięki spotkaniu dzieci poszerzyły swoje wiadomości i doświadczenia o nowe fakty. Przede wszystkim jednak mogliśmy poznać Gospodarza naszej Gminy jako osobę otwartą na propozycje dzieci, którego cechuje serdeczność i duży optymizm. Bardzo dziękujemy Panu Wójtowi Marcinowi Kotyczce za poświęcony czas oraz drobne upominki dla dzieci.