Przedszkole - Klub Zdrowego Przedszkolaka

W roku szkolnym 2023/2024 grupy przedszkolne "Jagódki" i "Malinki" dołączyły do programu realizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny "Klub Zdrowego Przedszkolaka". Działania skierowane są do dzieci przedszkolnych w każdym przedziale wiekowym. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie prawidłowego rozwoju dzieci poprzez propagowanie zdrowego stylu życia w placówkach przedszkolnych. Działania projektowe mają na celu wzbogacenie wiedzy najmłodszych z dziedziny zdrowia, wykształcenie u nich postawy prozdrowotnej, nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych nawyków higieniczno-zdrowotnych.
Pierwszy moduł pod tytułem "Wirusoochorna" szczegółowo dotyczył higieny rąk oraz profilaktyki chorób zakaźnych. Dzieci zapoznały się z piosenką "Mydło i woda, tak zaczyna się wirusoochrona" oraz przypomniały sobie zasady prawidłowego mycia rąk. Wszystkie przedszkolaki zdały test "czystych rączek" oraz dzięki kolorowankom utrwaliły wiadomości dotyczące higieny.