CMI - wyjazd na konferencję

24.11.2023 r. uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (Dominik Torz, Matylda Szostak, Milena Adamus oraz Kamil Babczyński) wraz z nauczycielem P. Bednarczykiem mieli zaszczyt uczestniczyć w podsumowaniu ogólnopolskiego projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego, kończącego 4 edycje ww. programu grantowego.
Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem kierownika projektu Huberta Gęsiarza oraz zastępczyni dr inż. Anny Firych-Nowackiej.
Następnie przeprowadzono trzy panele dyskusyjne; pierwszy o sztucznej inteligencji a drugi przedstawiający dorobek grantobiorców.
Trzeci panel poświęcony został 4P, czyli „Play, Peers, Projects, Passion”. Było to niezwykłe wydarzenie dla nas, ponieważ w trakcie panelu połączyliśmy się ze Stanami Zjednoczony z prof. Mitchelem Resnickiem, twórcą oprogramowania Scratch oraz OctoStudio. W trakcie spotkania profesor przedstawił idee 4P – Zabawy, Projektów, Rówieśników oraz Pasji. Pod koniec spotkania uczniowie mogli zadać pytania gościowi specjalnemu. Zapytali m.in. o ukrytych funkcjach w Scratchu, o powstaniu Scratcha i kolorze kota.
Wyjazd na konferencję możemy uznać za udany i ciekawy.

Zdjęcia w ramach projektu