WYPRAWA BADAWCZA

Wyprawa badawcza: „Energia w naszej szkole”

Uczniowie wchodzący w skład zespołu ds. energii pogłębiają swoja wiedzę na temat energii, poznają jej rodzaje i sposoby ich wykorzystywania w codziennym życiu. Potrafią wskazać urządzenia elektryczne i elektroniczne z jakich korzystamy w szkole i w domu, wiedzą skąd pochodzi energia i co to są jej odnawialne źródła.

Uczniowie zaangażowani w projekt wraz z panem konserwatorem wzięli również udział przeglądzie energetycznym szkoły, dokonali oceny energetycznej budynku poprzez zapoznanie się z systemem ogrzewania, ociepleniem itp.

Młodzi badacze poznając źródła energii dowiedzieli się, że spalanie paliw kopalnych wiąże się z emisją dwutlenku węgla, który jest odpowiedzialny za powstawanie efektu cieplarnianego. Szybko zrozumieli, że oszczędzanie energii elektrycznej to nie tylko oszczędności finansowe, ale również ochrona naszego środowiska, dlatego postanowili wykonać ulotki zachęcające społeczność szkolną do oszczędzania energii.