slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3 slideshow 4 slideshow 5 slideshow 6 slideshow 7 slideshow 8 slideshow 9 slideshow 10 slideshow 11

WIRUSOOCHRONA

Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Ornontowicach bierze udział w akcji informacyjno - edukacyjnej pt. "Wirusoochrona" zainicjowanej przez Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Jej głównym celem jest promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci i ich rodziców oraz zwrócenie uwagi na znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę).

Działania w ramach akcji zostaną przeprowadzone przez nauczycieli w każdej grupie przedszkolnej.

DAJEMY RZECZOM DRUGIE ŻYCIE

Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Ornontowicach bierze udział w akcji Fundacji ekologicznej ARKA pt:"Dajemy rzeczom drugie życie". Akcja polega na zorganizowaniu kiermaszu niepotrzebnych rzeczy ( książki, zabawki, gry, puzzle, i upominki), z którego dochód zostanie przeznaczony na ratowanie zwierząt. Zapraszamy do wzięcia w niej udziału. Zbiórka odbywać będzie się w dniach 22-26 luty br.

„Plakat

WYSTAWA PSZCZELARSKA

W dniach 18-19 lutego 2021 roku uczniowie klas I–III uczestniczyli w wystawie Pszczelarskiej z okazji 100-lecia Pszczelarstwa w Ornontowicach zorganizowanej w Centrum Kultury i Promocji ARTeria w Ornontowicach. Zwiedzanie wystawy odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących życia pszczół, zapoznali się z budową ula, gdzie i w jaki sposób zbierają potrzebny nektar, jak powstaje miód oraz poznali jego właściwości lecznicze.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - FRYZJER

W dniu 15.02.2021 r. nasze przedszkolaki odwiedziły pobliski salon fryzjerski. Dzieci z grypy "Gwiazdki" oraz "Misie" miały możliwość zapoznania się z pracą fryzjera. Przedszkolaki zobaczyły strzyżenie oraz modelowanie włosów. Pani fryzjerka pokazała im również wyposażenie zakładu. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały jej pracę i zadawały pytania. Wizyta sprawiła małym przedszkolakom wiele radości oraz wzbogaciła je o nowe doświadczenia.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - WALENTYNKI

W dniu 14 lutego obchodzimy Walentynki. W naszym przedszkolu również celebrowaliśmy to święto. Na początku każda z grup udekorowała swoją salę oraz gazetkę - nie obyło się bez czerwonych serduszek. Każde dziecko zapoznało się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Przedszkolaki spontanicznie mówiły o swoich emocjach i uczuciach oraz okazywały przyjaźń i sympatię rówieśnikom. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z Walentynkami, m. in. rozwiązywały zagadki, tańczyły, śpiewały piosenki.

WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - DZIEŃ PIZZY

9 lutego w grupie „Ośmiorniczki” i „Jeżyki” obchodzony był Dzień Pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały pizzę z masy solnej oraz papieru. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie pizzy z masy solnej oraz przygotowanie składników na pizzę. W tym dniu dowiedzieliśmy się trochę o jej historii: skąd pochodzi, jakie są jej rodzaje, jakich produktów trzeba użyć, żeby upiec pyszną pizzę.

29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Podsumowanie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
w Sztabie nr 644 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gminie Ornontowice

31 stycznia 2021 roku odbył się 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Finał z głową – tak brzmiało hasło przewodnie zbiórki. Był to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

WALENTYNKI

15 luty upłynął w szkole w kolorach czerwieni, atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie przygotowali serduszka i kartki walentynkowe wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom.

Dzień świętego Walentego
To dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają
Że chcą kochać i kochają!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

INFORMACJA ZUPDJO - KARTA ZGŁOSZENIA

W załączeniu informacja Dyrektora Zakładu Usług Pomocniczych dla Jednostek Oświatowych, dotycząca korzystania z obiadów szkolnych.