WYDARZENIA Z PRZEDSZKOLA - LUTY 2020

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Babcia i dziadek to słowa, które dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola gościły swoje babcie i dziadków na uroczystości z okazji ich święta. Każda grupa przedszkolna zapraszała ich w inny dzień. Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Licznie przybyli dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Po występach przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze bliskich dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone z wnukami.

„Zdjęcia„Zdjęcia„Zdjęcia

WALENTYNKI

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, ciebie lubię, ciebie pocałuję. A czerwone dziś serduszko wszystkim podaruję”.

Dzień 14 lutego był dla naszyh przedszkolaków prawdziwym czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych, kultywowały tradycję walentynkową, były zachęcane do okazywania uczuć innym osobom i czerpały radość ze wspólnej zabawy. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorwanek i wyklejanek oraz spontanicznych emocji. Dzień świętego Walentego z pewnością można zaliczyć do udanych.

„Zdjęcia„Zdjęcia„Zdjęcia

FILHARMONIA

17 lutego odwiedzili nas muzycy Filharmonii Śląskiej, którzy cyklicznie przygotowują dla nas muzyczne poranki. Wprowadzili nas w świat instrumentów dętych, a instumentem przewodnim w tym dniu była waltornia. Dzieci z przejęciem obserwowały instrument, zapoznały się z jego budową i dźwiękami. Miały również możliwość usłyszenia muzyki z popularnych bajek dla dzieci w tym melodię z „Pszczółki Mai”. Bardzo lubimy wizyty muzyków i z niecierpliwością czekamy na następne spotkanie, gdyż koncerty dostarczają nam wiele radości i cennych informacji.

WIZYTY W BIBLIOTECE

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. W bibliotece Zespołu Szkolno - Przedszkolnego, jak co miesiąc, została przygotowana dla przed-szkolaków lekcja biblioteczna przez Panią Katarzynę Walczak. Pani Kasia opowiedziała o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz po-znały zasady wypożyczania książek. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Lekcja biblioteczna, została zakończona rozdaniem przez panią bibliotekarkę kolorowych zakładek do książek.

„Zdjęcia„Zdjęcia

KONKURS PIOSENKI ZIMOWEJ

28 lutego 2020r. w naszym przedszkolu odbył się Konkurs Piosenki Zimowej zorganizowany przez Panie Katarzynę Szendzielorz oraz Katarzynę Kotyczkę. Do przeglądu przystąpiły wszystkie grupy przedszkolne. Celem konkursu była popularyzacja piosenki dziecięcej i przedszkolnej oraz wspieranie dzieci uzdolnionych wokalnie. Była to okazja do utrwalenia i wzbogacenia wiadomości dzieci na temat charakterystycznych cech zimy, a także nabycia pewności podczas wystąpień przed szerszą publicznością. Wszystkie występy zachwyciły Jury, które było pod wrażeniem wysokiego poziomu konkursu. W części końcowej wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, ufundowane przez Radę Rodziców Przedszkola.