SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2021

W dniach 17, 18 i 19 września odbywała się coroczna międzynarodowa Akcja „Sprzątanie Świata”, w której Polska uczestniczy już 28 raz. Celem akcji, oprócz posprzątania zaśmieconych miejsc jest przede wszystkim edukacja ekologiczna. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w te działania – przygotowali gazetkę tematyczną oraz prezentację pod tytułem:” Idea Akcji Sprzątanie Świata”.

Odbył się również konkurs plastyczny na ulotkę promującą ekologiczny styl życia pod tytułem: ”Myślę, więc nie śmiecę”, którego celem była refleksja nad niefrasobliwym zaśmiecaniem środowiska i wskazanie takiego postępowania, które zadba o naturę, a tym samym o nasze zdrowie oraz konkurs na reportaż „Sprzątam u siebie, sprzątam świat” polegający na wykonaniu krótkiego filmiku lub prezentacji o tym jak w swoim otoczeniu można dbać o środowisko i przyczyniać się do poprawy warunków życia na Ziemi.

Wyniki szkolnego konkursu na ulotkę promującą ekologiczny styl życia pod tytułem ”Myślę, więc nie śmiecę”:

• 1 miejsce - Jakub Szala - klasa 8b
  • 2 miejsce - Bartosz Smerczek - klasa 5b
  • 3 miejsce – Milena Miska - klasa 4b

Wyróżnienie:

• Mateusz Rymarczyk – klasa 4a
  • Maciej Golec – klasa 5a
  • Justyna Machulik – klasa 7d

Wyniki konkursu na reportażu pod tytułem „Sprzątam u siebie, sprzątam świat”:

• 1 miejsce Wojciech Holewa - klasa 7C
  • 2 miejsce Anna Kotyczka - klasa 8B
  • 3 miejsce Martyna Lepich - klasa 8A.

Zdjęcia prac konkursowych