LAUREATKA KONKURSU WOJEWÓDZKIEGO

Od września 2019r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Gminie Ornontowice trwały przygotowania uczniów do udziału w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.
Podobnie było z językiem polskim, pod czujnym okiem polonistek, uczniowie przystąpili do szkolnego etapu konkursu. Świetnie przygotowana była uczennica klasy 8b Paula Kotyczka, która zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Po kilku tygodniach przygotowań, pod czujnym okiem pani Justyny Podbielskiej – Smolorz, uczennica przystąpiła do II etapu, który dla naszego rejonu odbył się w styczniu 2020r. w Czerwionce – Leszczynach w Zespole Szkół nr 3.
Po dwóch tygodniach od napisania konkursowego testu, otrzymaliśmy informację, że uczennica zakwalifikowała się do III wojewódzkiego etapu konkursu.

Rozpoczęły się intensywne przygotowania, liczne powtórki, czytanie kolejnych lektur. Wielki zapał i zaangażowanie uczennicy, praca polonistki oraz wsparcie rodziców Pauli, przyniosło oczekiwane rezultaty.
Finał konkursu odbył się 26 lutego br. w Zespole Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku. Oczekiwanie na wyniki było bardzo stresujące, ale dyrektor szkoły Pani Monika Orłowska-Przybyła oraz cała społeczność szkoły bardzo wierzyła w sukces Pauli.

No i udało się, bo Paula Kotyczka uzyskując 54 punkty na teście, została Laureatką tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Tytuł ten zwalnia uczennicę z egzaminu ósmoklasisty z zakresu języka polskiego oraz otwiera drzwi do wymarzonej szkoły średniej. Gratulujemy!