ZAJĘCIA ANTYSTRESOWE DLA KLAS VIII

„Oswoić stres i lęk czy jest to możliwe?”

Czas pandemii, zamknięcia w domu, izolacji od szkoły i rówieśników dla wielu uczniów może być dużym stresem. Wielotygodniowa niepewność czy odbędą się egzaminy i w jakiej formie spędzały sen z powiek wielu ósmoklasistom. W związku z tym chcieliśmy aby uczniowie nie odczuwali zbyt mocno stresu i umieli sobie z nim radzić nie tylko w. gorącym okresie przed egzaminami ósmoklasisty. Uczniowie skorzystali z zajęć zaproponowanych przez Poradnię Psycholiczno- Pedagogiczną w Mikołowie. Psycholog i psychoterapeuta Magdalen Lipiak przeprowadziła ciekawe zajęcia pt „Oswoić stres i lęk czy jest to możliwe?”. Uczniowie dowiedzieli się czym się różni stres od lęku, jakie są rodzaje stresu i przede wszystkim jak sobie z nim radzić, nie tylko podczas egzaminów ale i w codziennych sytuacjach. Mamy nadzieję, że uczniowie wyposażeni w wiedzę poradzą sobie wyśmienicie z napisaniem egzaminu.