WYSTAWA PSZCZELARSKA

W dniach 18-19 lutego 2021 roku uczniowie klas I–III uczestniczyli w wystawie Pszczelarskiej z okazji 100-lecia Pszczelarstwa w Ornontowicach zorganizowanej w Centrum Kultury i Promocji ARTeria w Ornontowicach. Zwiedzanie wystawy odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy dotyczących życia pszczół, zapoznali się z budową ula, gdzie i w jaki sposób zbierają potrzebny nektar, jak powstaje miód oraz poznali jego właściwości lecznicze. Mieli okazję obejrzeć ubranie i sprzęt, jakim posługują się pszczelarze w swojej codziennej pracy w pasiece oraz dowiedzieli się, że patronem pszczelarzy jest święty Ambroży. Obejrzeli przepiękną kronikę działalności Rejonowego Stowarzyszenia Pszczelarzy z siedzibą w Ornontowicach. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali karty pracy do wypełnienia w klasie, dotyczące budowy pszczoły oraz propozycje filmików do obejrzenia, pogłębiające ich wiedzę o życiu pszczół. Dziękujemy naszym Pszczelarzom za możliwość udziału w tym wydarzeniu i życzymy im następnych 100 lat owocnej działalności.

Zdjęcia z wystawy pszczelarskiej w ARTerii