Pasowanie uczniów klas pierwszych

20 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Jest to już szkolna tradycja, kultywowana od kilku lat.Uczniowie klas: 1a, 1b, 1c, i1d wykazali się wieloma umiejętnościami. Zdali egzamin przeprowadzony przez uczniów klas starszych. Musieli wykonać wiele zadań związanych ze szkolną aktywnością. Śpiewali piosenki, mówili wiersze, odpowiadali na pytania, rozwiązywali zagadki, przedstawiali swoje klasy. Musieli też wykazać sprawnością fizyczną: biegali, skakali, tańczyli i przechodzili przez magiczną bramkę z przedszkola do szkoły. Uczniowie naprawdę błysnęli swoimi talentami. Następnie w obecności zaproszonych rodziców pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do naszej szkolnej społeczności. Po dotknięciu przez Panią Dyrektor symbolicznym ołówkiem, każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Na koniec Pani Dyrektor kierowała kilka ciepłych słów do pierwszoklasistów i ich rodziców.

Ten szczególny dzień na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów klas pierwszych. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy.

Zdjęcie do artykułu