"Zbieramto w szkole"

Już po raz drugi nasza placówka przystąpiła do udziału w Ogólnopolskiej Akcji Charytatywno - Ekologicznej pt.: "Zbieramto w szkole". Głównym celem akcji jest zbiórka:

• zużytych baterii – różnego rodzaju i rozmiaru.
  • starych telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów – zepsute i działające stare telefony (z klawiszami) oraz wszystkiego rodzaju smartfony (telefony z ekranem dotykowym).
  • laptopów - bez ładowarek i bez baterii.
  • „dobrych monet” – polskie grosze (wszystkie nominały), monety kolekcjonerskie, banknoty oraz bilon z całego świata, również te wycofane z obiegu (np. niemieckie marki, korony słowackie, lity litewskie…).
  • zegarków tarczowych – zbieramy tylko zegarki na rękę, nie zbieramy zegarów ściennych i typu „budzik”.

Dzięki „charytatywnemu recyklingowi” powstaną studnie głębinowe, dające dostęp do czystej wody tysiącom ludzi, na całym świecie m.in w Czadzie. Akcja charytatywno - ekologiczna „Zbieramto w szkole” pomaga również dzieciom z Domów Dziecka w Boliwii i w dożywianiu dzieci na Filipinach.

baterie_plakat_A3.pdf2.34 MB
Każdy-telefon_v2.pdf1.3 MB