Pamiętamy o pomordowanych

W tym zbliżającym się czasie zadumy nad grobami tych, którzy już od nas odeszli, 30 października - wzorem ubiegłych lat - uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Ornontowicach wraz z nauczycielem historii oddali hołd ofiarom faszystowskiego barbarzyństwa. To kolejne pokolenie młodych Ornontowiczan, które tego dnia złożyło kwiaty i zapaliło znicze na okolicznym pomniku przy ul. Kolejowej. Wszystko po to, by przypomnieć sobie i upamiętnić wielu ówczesnych mieszkańców gminy, którzy oddali swoje życie w walce podczas II wojny światowej, by pamięć o nich nigdy nie zaginęła. Należy zaznaczyć, że uczniowie sami posprzątali monument i jego najbliższe otoczenie, by odpowiednio przygotować to miejsce na tę wyjątkową żywą lekcję historii.

Zdjęcie do artykułu