SPOTKANIE UCZNIÓW Z PANEM JANEM GOŁĄB

Spotkania uczniów z przedstawicielem Towarzystwa Miłośników Ornontowic,
Panem Janem Gołąb

W środę, 13 marca 2024 r., ostatnie dwie grupy uczniów klas IV wzięły udział w cyklu spotkań historycznych, które prowadził Pan Jan Gołąb. Tematem zajęć były Ornontowice w czasie II wojny światowej. Podczas wojny Pan Jan był dzieckiem, mieszkał w Ornontowicach. W Jego pamięci pozostało wiele ciekawych wiadomości o wydarzeniach związanych z Ornontowicami, gdy trwała II wojna światowa, jak również tych, dotyczących okresu powojennego. Nasz Gość podzielił się z nami swoją wiedzą, a my w skupieniu wsłuchiwaliśmy się w Jego słowa. Pan Jan Gołąb wyczerpująco odpowiadał też na liczne pytania uczniów związane z historią naszej małej ojczyzny. Spotkania stały się inspiracją dla uczniów do poszukiwania kolejnych informacji o dziejach Ornontowic.

Zdjęcie do artykułu