Warsztaty chemiczne w Pałacu Młodzieży w Katowicach

10 kwietnia br. niektórzy uczniowie klasy 8a i 7a uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej. Pod opieką pani Agaty Szuba-Dyrcz i pani Agnieszki Bugla brali udział w warsztatach chemicznych w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W laboratorium uczniowie zostali zapoznani z przepisami BHP obowiązującymi podczas wykonywania doświadczeń, otrzymali karty pracy, fartuchy, okulary i rękawiczki. Samodzielnie wykonywali doświadczenia zgodnie z instrukcjami zawartymi w kartach pracy, pisali obserwacje i wnioski. Uczniowie klasy poznali wiadomości z zakresu metali i niemetali i wykonali następujące doświadczenia:

• otrzymywanie wodoru,
  • „niewidzialny gaz”,
  • „srebrne litery”,
  • „gąbkowa cyna”,
  • reakcja glinu z chlorkiem miedzi (II),
  • stop Wooda,
  • „fotobłysk”.

Dzięki wizycie w laboratorium uczniowie mieli możliwość nauczenia się prawidłowego wykonywania prostych czynności laboratoryjnych, poznali sprzęt i odczynniki chemiczne.

Zdjęcie do artykułu