Konstytucja 3 Maja

Społeczność naszej Szkoły wzięła dziś udział w uroczystościach z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które w tym roku połączone były z obchodami 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

Uczniowie klasy 8a, przy niewielkiej pomocy klas 7 oraz szkolnego chóru, przenieśli nas do 1791 roku, kiedy uchwalono pierwszą w Europie i drugą na świecie - Konstytucję. W symboliczny sposób przekazali złożoność i tragizm tamtych czasów, uzupełniony o historyczne teksty literackie. Targowica, rozbiory, ale też odzyskanie niepodległości, walka z nazizmem, później z komunizmem, by 1 maja 2004 roku Polacy mogli dołączyć do wielkiej rodziny demokratycznych państw Unii Europejskiej. Dlatego akademię rozpoczęliśmy tradycyjnie - od odśpiewania Hymnu Państwowego, a zakończyliśmy "Odą do radości" pokazując jak długą i skomplikowaną drogę musieli przejść nasi przodkowie, byśmy my mogli dziś żyć w wolnej i niepodległej Rzeczypospolitej Polskiej.

Za oprawę muzyczną dziękujemy Pani Katarzynie Szendzielorz, za oprawę sceniczną - Pani Monice Taistra-Łyko, a za scenariusz i reżyserię - Panu Adamowi Szwedce.

Zdjęcia z rozpoczęcie roku szkolnego