20 - lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

10 maja 2024 r. Zespół Szkolno – Przedszkolny w Gminie Ornontowice obchodził 20 - lecie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W ramach tego wydarzenia uczniowie kl. 4 – 8 przygotowali transparenty z wcześniej wylosowanym państwem oraz stanowiska reprezentujące państwa członkowskie m. in: Polskę, Czechy, Niemcy, Austrię, Francję, Maltę, Danię, Hiszpanię, Portugalię, Irlandię, Węgry, Włochy oraz Grecję. W kolorowym korowodzie uczniowie przeszli na boisko tartanowe, na którym wspólnie odśpiewano hymn unii „Oda do radości”. Po hymnie uczniowie kl. ósmej przedstawili krótką historię przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz skalę zmian, jakie nastąpiły w Polsce dzięki obecności w Unii Europejskiej i wykorzystaniu Funduszy Europejskich. Następnie grupa Cheerleaders „New Wave” zaprezentowała układ taneczny, który został nagrodzony na Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży w
Tychach - I miejsce. Po występach tanecznych uczniowie wzięli udział w degustacji potraw i przysmaków europejskich, warsztatach plastycznych oraz zawodach sportowych. Swoją obecność na obchodach 20 – lecia Polski w Unii Europejskiej uhonorował pan Wójt Gminy Ornontowice Marcin Kotyczka. Wszyscy uczniowie dobrze i smacznie bawili się podczas tego wydarzenia. Najlepiej zaprezentowane stanowiska, wykonane prace plastyczne „Ornontowice za 20 lat w Unii Europejskiej” oraz zawody sportowe przyniosły poszczególnym klasom zaszczytne I oraz II i III miejsce.

Dzięki współpracy uczniów, rodziców i nauczycieli, udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę oraz promować ideę jedności w ramach Unii Europejskiej. Obchody 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej były wyjątkowym momentem jedności, współpracy i refleksji nad przeszłością oraz przyszłością.

Wszystkim zaangażowanym składamy serdeczne podziękowanie.

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zdjęcie do artykułu

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gminie Ornontowice
ul. Zwycięstwa 7
43-178 Ornontowice
tel./fax:32 2355016
NIP:635-17-19-984
zsp@ornontowice.edu.pl

Biuletyn Informacji Publicznej

Godło Polski

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer